Ви ще користуєтесь icq — тоді ми йдемо до Вас!

Пройшло півроку, як я міґрував на jabber (так, я збираюсь писати подібні дописи кожні 3 місяці аж до переможного кінця )
За цей час я дійшов певних висновків щодо цієї технології, якими я і хочу поділитися.

Почну зі статистики.
Після чергової чистки в мене в контакт-листі залишилося 40 контактів, з яких 26 це icq-контакти і 14 це jabber-контакти. Здається, що все погано, бо jabber-контактів лише третина.
Але це контакти, а не люди. Людей в мене 31, з яких 17 користуються лише icq, 5 — лише jabber і ще 9 — icq та jabber одночасно. Тобто людей, що користуються jabber’ом, в мене майже половина.
З 14 jabber-контактів, 13 використовують gmail.com як сервер, тобто Ґуґл потроху завойовує світ ринок ІМ.
Так, з одного боку це погано — ми пересіли з одного сервера (icq.com) на інший (gmail.com), децентралізацією тут і не пахне.

Але це загальна тенденція уа-нету щодо сервісів Ґуґла. Візьмемо найпопулярніші сервіси — пошук та пошта.
За даними біґміру, пошуком від Ґуґла користуються 70%, Яндекса — 18%.
Щодо пошти, то точну статистику знають лише спамери але я спробую її оцінити, використовуючи дані про зареєстрованих користувачів 2х моїх проектів — теревені та укрбаш, що стартували в різний час.
Теревені з’явилися 2005 року — 22% mail.ru, 19% ukr.net, 11% gmail.com
УкрБаш з’явився 2007 року — 28% gmail.com, 17% ukr.net, 15% mail.ru
Так, у цих сайтів різна відвідуваність і аудиторія, але тенденція прослідковується.
Оскільки в уа-неті немає компанії, що пренендує на беззаперечне лідерство (як Яндекс в ру-неті) то Ґуґл досить стрімко виходить на наш ринок. Але схоже я трохи відійшов від теми…

Щодо міґрація на jabber то тут є декілька паттернів.
Перший — блокування ІМ на роботі. Зараз мене мають зненавидіти усі роботодавці, але така вже моя доля
Блокування може бути різне — блокування портів icq, блокування усіх портів, крім 80-го або перенаправлення усього трафіку через фільтруючий проксі і т.п.
Якщо заблоковані лише порти icq то використавши акаунт Gmail та під’єднавши icq як транспорт, ви продовжуєте спокійно спілкуватися. Щодо клієнту — можете встановити Google Talk, але якщо ви раніше користувалися Qip’ом, то все, що доведеться зробити — поставити QIP Infium. Також ви можете використовувати будь-який інший jabber-клієнт (Pidgin, PSI, Miranda, Trillian і т.п.)
Якщо у вас заблоковані всі порти, крім 80-го, то можете скористатися онлайн клієнтом, що знаходиться в інтерфейсі Gmail. Так само приєднуєте icq як транспорт і спілкуєтесь (хоча і з деякими незручностями…)
Якщо у вас трафік йде через хитро налаштовану проксі, то ви можете спробувати оригінальний клієнт Google Talk — в частині випадків він спокійно працює в таких умовах. Інтерфейс не зовсім звичний, але краще такий, ніж ніякий.

Другий — проблеми з icq. Причин може бути декілька — технічні проблеми на серверах, зміни протоколу і т.п.
Але мене це вже мало обходить — ну зникає частина людей з онлайну, але ж не всі.
Під час таких проблем кількість тих, хто міґрує на jabber або встановлює його паралельно icq, стрімко зростає. Так що міняйте протокол частіше, панове з AOL, це лише нам на користь

Мої прогнози на майбутнє — думаю за півроку набереться критична маса і транспорт в icq можна буде відключити. Фінальний реліз QIP Infium цьому дуже посприяє.
Доречі, на днях вийшла версія QIP Infium 9011 RC2, в якій з’явилася функція сповіщення про прихід нової пошти у вашу скриньку Gmail (як в Google Talk) — я цю фічу чекав з початку року.
Якби в QIP’і ще реалізували підтримку голосових розмов через jabber, то з часом сенсу у викорисанні оригінального Google Talk (та й Skype заодно) не було б зовсім. Але, схоже, це відбудеться ще не скоро…

Використовуйте jabber — це користно та приємно

 • Pingback: 3 плюс 2 плюс 1… Випуск #6 | Українська блогосфера()

 • “Доречі, на днях вийшла версія QIP Infium 9011 RC2, в якій з’явилася функція сповіщення про прихід нової пошти у вашу скриньку Gmail” – а є якісь ідеї стосовно того як її можна настроїти? в мене наразі приходить нотіфай тільки при при перезагрузці кіпа….чи поінакшому він поки шо не вміє?

 • Я її ніяк не налаштовував — лише оновив програму і тепер вона мені повідомляє про нові листи, коли вони приходять.
  Наприклад лист з вашим коментарем з’явився через 1-2 хвилини після того, як ви його написали.
  Налаштувань ції функції поки немає, скоріше за все вони з’являться в новій версії QIP’а.

 • хм….вам повезло:)
  мені тільки після перезапуску qip…
  головне, що вони почали розробляти цю функцію, думаю в наступних релізах її покращать:)

 • Щодо голосових розмов через Jabber – реалізувати в програмі це нескладно. Набагато складніше вмовити адміна свого Jabber-сервера поставити на СЕРВЕР Jingle (технологію голосового зв’язку через Джа). Вона жахливо вантажить сервер, тому не кожний на таке спроможний. Наш Jabbus.org теж поки не збирається його вводити, хоча люди хочуть 🙁 А відносно того яку технологію використовує Гугль – я не знаю 🙁 Був у мене колись в загашнику клієнт Jabbin – точна копія Псі, але з доданими голосовими можливостями. Протестувати не вдалось ніде, бо Гугл не пропустив його потуги подзвонити, а на інших відомих мені серверах це не реалізовано 🙁

 • Ґуґл якраз Jingle і юзає.
  Щодо того, що не складно реалізувати в програмі — розробників QIP’а багато разів просили додати підтримку Jingle в QIP Infium але розробники кожного разу відповідали, що нормальної реалізації Jingle під Windows немає…
  Так що не все так просто — поки ґуґл не викладе ті бібліотекі, що вони юзають в клієнтах та серверах, в open source, особливого прогресу не буде…