T-Mobile G1: мої враження

Вже 20 днів, як я користуюсь T-Mobile G1.
За цей час я потестував майже всі його вбудовані функції а також багато програм з Android Market (аналог App Store для iPhone).
Нажаль iPhon’ом я не користувався (лише декілька разів тримав у руках), тому прямо їх порівнювати я не можу…
Загалом G1 мені подобається — я вже давно мріяв про комунікатор, який за функціями був би ближчий до комп’ютера ніж до телефону.

Ще 2 роки тому я писав про смерть смс і от нарешті з’явився пристрій, який містить вбудований інтернет-пейджер (Google Talk) і яким дійсно зручно користуватися.
Навіщо слати дорогі смс якщо прямо з адресної книги можна відкрити вікно чату або написати лист?
Також він автоматично повідомляє про нові листи та нові повідомлення в Google Talk.
Offtop: цікаво, чому Вконтакті ще й досі не запустив свого інтернет-пейджера за зразком Facebook та MySpace? Тоді усяким аськами та Mail.ru агентам одразу присниться пухнаста полярна лисичка)))
Вбудований поштовий клієнт має майже всі функції Gmail і автоматично з ним синхронізується.

Контакти також автоматично синхронізуються з Gmail (і відповідно з Google Talk). В зв’язку з цим виникла невелика проблема — в інтернет-пейджерах я називав контакти за ніками, а в телефоні — за іменами. Тепер потрібно було звести це все до спільного знаменника і я обрав формат «ім’я прізвище». Щоб дізнатися ці дані для усіх друзів та знайомих довелося скористатися соціальними мережами (Facebook, Вконтакте, Connect) або просто поґуґлити за е-поштою)))
Offtop: серед 108 контактів найчастіше зустрічається ім’я Олександр/Олександра — 12, потім Андрій — 7 та Сергій — 6. Цікаво було б знайти статистику імен по всій Україні))

Браузер в G1 аналогічний до браузера iPhone (вони обидва побудовані на двигунці WebKit), відповідно всі сайти, що оптимізовані під iPhone, працюють в G1 без проблем.
Також нещодавно для Android вийшла Opera mini. Звісно, вона ще трохи сирувата і поводиться трохи інакше, ніж «рідні» програми, але функціонує цілком нормально.

Є окрема програма для Google Maps. Оскільки в телефоні є GPS то своє місцеположення можна визначити двома способами — за базовими станціями операторами або за супутниками.
Другий спосіб звіcно точніший, але перший швидший та більш ощадливий до батареї.
Доречі батарея тримає приблизно день (я не використовую 3G в зв’язку з його відсутністю), телефон заряджається від міні-USB.
Є чотирі види карт: звичайні карти, фотографії з космосу, трафік на дорогах та Street View.
Нажаль для України актуальні лише фотографії з космосу…
Є функція прокладення маршрутів але я її поки не тестував.

На телефоні можна дивитися відео з Youtube. В принципі якість нічого, але в мене немає 3G, то доводиться трохи чекати початку (буферизація…).

Якість камери не дуже… Фотки зроблені SE W810i та iPhone набагато кращі.
Функції запису відео немає (але можливо є сторонні програми для цього).

Вбудований мультимедійний плеєр непоганий. В комплекті йде гарнітура з пультом (старт/пауза).
Музику можна записувати на microSD (в комплекті йшла картка на 1Гб, я ще хочу купити на 8Гб десь за $20), доречі до комп’ютера телефон підключається як зовнішній диск.
Оскільки я в більшості слухаю подкасти, то оцінити якість звуку важко.

Є онлайн-магазин програм (але поки там лише безкоштовні програми) — Android Market.
Про ігри розповідвати немає сенсу — є купа різних забавок, я думаю на iPhone та інших мобільних платформах вони подібні.

Серед тих програм, які мені сподобались:
ShopSvary — підносиш телефон до будь-якого товару в магазині, він зчитує штрих-код і автоматично знаходить в Інтернет-магазинах ціни на цей товар.
Bank of America — можна з телефона глянути стан рахунку, оплатити рахунки і т.п.
Twidroid — клієнт Twitter’а
Translate — клієнт для Google Translate, серед мов є і українська))
Terminal — ну який Лінукс без емулятора терміналу?)) Нажаль без jailbreak’у нічого корисного зробити не можна — основний розділ змонтований read-only.
Translit — єдина можливість вводити кирилицю на G1. Телефон має клавіатуру лише з латинкою, хоча кирилицю він скрізь показує без проблем (Юнікод кермує)))). Єдине місце, де я бачив проблеми з кодуваннями — назви подкастів, теги яких були записані в cp1251.

Взагалі платформа Android ще досить сира.
Телефон апаратно підтримує мультитач та має датчик положення але в ОС це ніяк не використовується.
Також без постійного та дешевого підключення до інтернету G1 втрачає більшу половину своїх переваг. Так що єдиний оператор, з яким його варто використовувати в Україні — це Utel (я збираюсь купити пакет U’net 40 чи U’net 70).

Загальне враження від телефону позитивне, Ґуґл рухається в правильному напрямку — захоплює світ надає можливість зручно користуватися власними сервісами на мобільних пристроях.

 • “Offtop: цікаво, чому Вконтакті ще й досі не запустив свого інтернет-пейджера за зразком Facebook та MySpace? Тоді усяким аськами та Mail.ru агентам одразу присниться пухнаста полярна лисичка)))”

  Вконтакте, як мені відомо, не має офіційного агенту, але тиждень тому скачав збірку Міранди, і один з модулів був саме “Вконтакті”. Можна було писати приватні листи прямо з вікна Міранди. Зручно 🙂

  На рахунок, G1. Як почитав, то ще раз переконався в тому, як далеко знаходиться захід, по відношенню ІТ технологій, і як ми.

 • Yura

  а чи пропонується інтернет план окремо від голосового плану?

  мені говорили що ні але не впевнений.

 • a.su.s,
  якась там приблуда у вигляді плагіна до Міранди це одне а офіційний клієнт + клієнт на сайті (як це зробили на я.ру) це зовсім інше.
  Їм навіть свій власний протокол не треба вигадувати — є ж jabber)))
  Думаю цей телефон з’явиться в Україні за півроку-рік.
  Але в цілому так, відстали дуже сильно…

  Yura,
  Це ви про T-Mobile чи Utel?
  В T-Mobile окремо інтернет-плану немає, довелося взяти ще найдешевший голосовий.
  А в Utel схоже можна взяти лише інтернет-план а голосові послуги оплачувати як припейд.

 • Сергій

  “а чи пропонується інтернет план окремо від голосового плану?” – там є на контракті з інтернетом + голосовий зв’язок за додаткову плату та навпаки.

  Але у мене про утел дуже суперечливе враження: якість там дійсно класна, але якщо стоїш від вишки за 100 метрів. У києві, скажімо мережа дуже “дірява”, вчора пів дня не міг достукатись до нету (хоч може то були проблеми телефону, але я сумніваюсь). Картку поповнення купити іноді проблематично, дозвонитись у підтримку складно, а усі налаштування та активації тільки через них і починають працювати лише через добу… відповідь на деякі сервісні номери як то *123# виглядає як: “Chooze: Option 1. Option 2. Option 3.” і це уже давно…. якийсь розвиток у них зовсім завмер. Радію тільки що не підписав контракт а купив пробний U’Try

 • Сергій,
  Та я розумію, що там не все так добре, але яка є альтернатива? Нажаль більше нікому ліцензії на 3G не дали а інтернет через GPRS/EDGE доволі дорогий…
  В принципі інтернет мені буде потрібний лише в Києві, кудись їзджу я рідко і пару днів без інету переживу))

 • “пару днів без інету переживу))”
  хі хі, не вірю)))

 • zymova,
  декілька днів — запросто 😉

 • я перевіряла. і дня протримався. поки я відійшла поліз. так що не вірю :р

 • Yura

  Так мова йде про T-mobile.

  До речі – якщо взяти найдешевший голосовий то виходить з інтернетом: $55 Чи не так?

  Я маю sidekick але подумую часом перейти на G1. Хоча ще почекаю. Може окремий інтернет план зроблять і кращий телефон буде.

 • Yura,
  Так, в мене якраз $55 і вийшло.
  Я вирішив не чекати іншого телефону — на весну я збираюся повертатись в Україну, якраз пройде 3 місяці і я зможу легально розблокувати G1.

 • Тобто оператор по запиту його розблокує для роботи з іншими операторами?

 • Sanjak,
  так, через 90 днів користування:
  https://support.t-mobile.com/doc/tm51885.xml