Я — водій

Як я вже раніше писав, щоб отримати права в США потрібно скласти 2 екзамена — теорію і практику.
Теорію я склав ще в жовтні минулого року. Після цього я отримав тимчасові права, з якими я міг їздити протягом року (але лише коли поруч сидить людина, що має права). Наступною моєю метою було скласти практику і отримати повноцінні права.

Перший раз я сів за кермо 28 грудня минулого року. Відчуття були різні — наче нічого складного (особливо з автоматичною коробкою) але й дуже незвично. Перші 2 чи 3 вихідних (а в будні дні я їздити не міг бо робота) я їздив з мамою лише по парковках та дрібних дорогах.
Потім я почав брати уроки в інструктора — 1-2 години на вихідних. Спочатку ми теж їздили по парковках, потім почали виїжджати на дрібні та середні дороги.
Далі — вулиці навколо DMV (аналог нашого ДАЇ, але вони займається лише реєстрацією автомобілів та видачею прав) на яких і відбувається екзамен.

Записатися на екзамен можна онлайн на dmv.ca.gov. Оскільки DMV працює лише в будні дні то я записався на 8:15 п’ятниці (бо на 9-ту мені вже треба було на роботу).

О 8й ми приїхали і я побачив чергу з півсотні людей. Одразу подумав, що моя черга дійде не скоро, але виявилось, що для тих, у кого водіння, є окрема черга, в якій я був перший.
Я зайшов в DMV, підійшов до потрібного вікна, віддав свої права, документи на машину та страховку (без неї складати екзамен не можна). Мені роздрукували потрібні папери і я поїхав займати чергу (в якій я знову був перший).

Підійшов екзаменатор, попросив завести машину, натиснути на гальма, ввімкнути ближні та дальні фари, повороти та натиснути на гудок.
Потім він сів у машину і ми поїхали. З інструктором цей маршрут ми проїжджали разів 10 але цей раз був одним із найгіршим (бо хвилювання).
Екзаменатор нічого не питав, лише казав, куди їхати, де поміняти смугу, де припаркуватися та поїхати назад.

Десь вже на середині маршруту я зрозумів, що провалив екзамен — я зробив декілька серйозних (на мій погляд) помилок, наприклад спробував рушити від обочини з нейтралки…
Потім ми доїхали назад в DMV і екзаменатор повідомив, що в мене 0 з 3 серйозних та 14 з 15 легких помилок і що екзамен я склав. Також він сказав, що мені потрібно ще тренуватися.

З машини я виліз наче п’яний — такого результату я не очікував.
Я пішов до того самого вікна, віддав папери і мені роздрукували повноцінні права а пластик пообіцяли прислати за пару тижнів.

Ось так, виявилось, що в штатах отримати права дуже просто, тому тут всі за кермом з 16 до 96. І, на диво, ситуація на дорозі дуже спокійна, ніхто не намагається лихачити, підрізати чи ще якось порушувати правила. Бо якщо піймють то це дуже боляче ударить по кишені — як у вигляді немалого штрафу так і у вигляді серйозного зростання вартості страхування в майбутному.
Я не можу сказати, що тут всі їздять ідеально як роботи, час від часу трапляють неадекватні водії, але якщо триматися від них на відстані, то вони не зашкодять.

Поїздити з новими правами я вже не встигну — в неділю я вилітаю в Україну. Нажаль каліфорнійські права в Україні не діють а складати екзамен в України я не хочу.
Тому наступного разу я зможу покатися лише якщо повернуся сюди. Але чи повернуся я ще не знаю…

 • що за пластик? в Ілліної все відразу дають, відправляють на фото і за 5 хв. видають права(пластикові)

  а чому каліфорнійські не діють? на українських в штатах пів року можна їздити

 • нірландіна

  правильно, харош вже гуляти. гайда додому.

 • hip

  Пощастило тобі, а я мій перший провалив, через те що не пропустив жіночку з лівої сторони, яку я навіть не помітив(((
  Але в вересні нарешті здав екзамен, при чому, цього разу зробив все ідеально!

  Пластик дали зразу, його підготовлюють завчасно, а на Україні як я знаю з моїми правами обмежень немає)

 • Мавр

  В Украине купи за 100 долларов и ездь

 • VOLID

  Вітаю з твоїми першими водійськими правами :). Навіть не думав, що все настільки просто. До речі, в яку копійку обійшлося отримання прав від початку і до кінця? Бо в Україні здавати дорого (навіть дуже дорого, та й обслуговування не дешеве), я через це найближчим часом навіть не сподіваюсь. Правда, шкода, що в Україні не доведеться потренуватись (принаймні, на законних підставах).

 • Вітаю!
  Тільки не розумію чому потрібно було так нервуватись, адже ти і так повертаєшся на Україну)

 • LaSet,
  Фото мені робили ще під час письмового екзамену. А пластикові права присилають поштою за тиждень-другий (бо їх роблять в Сакраменто).
  На українських в штатах можна їздити, але на американських в Україні можуть їздити лише громадяни америки.

  нірландіна,
  😉

  hip,
  Можливо і пощастило — на дорозі не було ніяких екстраординарних ситуацій.
  Права роблять лише після здачі екзамену — на ньому є дата отримання прав.

  Мавр,
  По перше в Україні мені немає на чому їздити а по друге я не звик купляти а не отримувати на загальних умовах.

  VOLID,
  $25 в DMV за всю процедуру (письмовий екзамен та 2 спроби практичного) + щось в районі $150 інструктору. Але в принципі можна обійтися і без нього — DMV паралельно, де і як ти навчився їздити.

  Arys,
  Ну бо хотілося все таки їх отримати)))

 • Emika

  Вітаю з набуттям цінних навичок!

  Іще офтопне питання: в Америці ще трапляються в обігу центи? Я колекціоную монетки, тож, якщо не проблема, можеш привезти комплект їхніх центів? З мене пиво.

 • >але на американських в Україні можуть їздити лише громадяни америки.
  Хіба українському дайцеві потрібно ще й паспорта показувати? Просто є куча заморочок з власністю на транспортний засіб. У нас немає такого що друг може дати машину покататися – треба виписувати доручення в нотаріуса (недешеве).

 • “І, на диво, ситуація на дорозі дуже спокійна, ніхто не намагається лихачити, підрізати чи ще якось порушувати правила.”

  ny ne zavzdy) 6yvaut klouny)

 • Emika,
  Ти надто пізно написала — я в той час вже був у літаку. Я пошукаю вдома, може десь завалялося трохи центів.

  Sanjak,
  Як дійде до розборок треба буде все показувати — і права, і паспорт і документи на машину. Так що краще не ризикувати…

  adyfan4ik,
  Бувають, але ти б подивився, яка ситуація на українських дорогах, тут кожен 2й клоун…

 • ну що ж, вітаю, хоча й з запізненням 🙂

 • zav

  До речі, з днем народження!
  Щастя!

 • Гадаю, там навіть нікому в голову не приходить, що можна придбати права за гроші як в Україні? Там мабуть це щось ненормальне. 🙂

 • Ulysses

  ну скільки можна бути водієм, напишіть шось цікавеньке.!