Оновлення сайту

Я досить давно планував це зробити але, як завжди, все не доходили руки.

Що нового?
— новий дизайн (спільний для сайту та блоґу)
— галерея побудована на базі сервісу Picasa Web
— з’явився розділ «Проекти»

Дизайн
Хотілося зробити щось просте і стильне. Що вийшло — ви бачите на власні очі.
Найуважніші напевне помітять, що сітка сайту подібна до сітки Твіттера. Від початку такої мети не було, просто так стали зірки
Якщо зануритись в технічну сторону то тут все буденно: XHTML 1.0 Strict, UTF-8 (нарешті), CSS3, JQuery.
Єдине незвичне — сайт доступний в Internet Explorer лише починаючи з 8ї версії.
Причина проста: користувачі старих версій IE мені не друзі, а кому дуже треба — нехай оновлюється. M$, гори в пеклі за свій браузер.

Галерея
Трохи історії…
Перша версія галерея була у вигляді статичної html сторінки з десятком фотографій.
Друга версія використовувала txt файл для зберігання інформації про фото (кількість, назви, альбоми).
Третя версія використовувала MySQL базу. Але я так і не дописав зручну адмінку для керування фотографіями…
Четверта (тобто поточна) версія побудована на базі сервісу Picasa Web. Фотографії на комп’ютері я зберігаю в програмі Picasa, потім вибрані завантажуються в Picasa Web, з якого скрипт автоматично їх дістає і показує на сайті.
Зручність полягає в тому, що всі операції з фотографіями відбуваються в Picasa і не треба окрему адмінку для галереї (все одно вона б не була зручніша за Picasa).

В галереї відтепер працює навігація за допомогою стрілок: вперед «Control + →», назад «Control + ←», вверх «Control + ↑»). На маках комбінація трохи інша: «Control + Command + стрілка» (^ + ⌘ + стрілка).

Можливо з часом з’явиться можливість коментувати фотографії. Точніше ця можливість є в Picasa Web, треба лише дописати експорт коментарів, показ їх в галереї та лінки на форму додавання коментарів.
Коментарі, залишені в Picasa Web, автоматично імпортуються і показуються в галереї.

Проекти
В цьому розділі я описав майже всі свої сайти. Виключення — Фото з випускного (бо його трохи соромно комусь показувати) а також сайти, над якими я працював на роботі.

Плани на майбутнє
— наповнення галереї фотографіями за останній рік
— виправлення багів та недоробок (якщо вони будуть)
— англомовна персональна сторінка (вже є домен OlegBozhenko.com але там поки пусто)

 • нарешті! вітамс ; )

 • Підкажи, як з пікасоювеб таке намутив

 • Богдан,
  у них є чудове API: http://code.google.com/apis/picasaweb/docs/2.0/reference.html
  за його допомогою можна досить легко витягти всю потрібну інформацію до себе в базу.

 • zav

  Я, до речі, не знаю що робити з обмеженим простором picasa – для дрібних світлин його вистачає, але край усе одно стане. Крім того, ніяк не подужаю пристойну організацію: якщо викладаю повнорозмірні фотографії із якихось зустрічей, то згодои для економії місця доводиться їх замінювати, перебираюся знову архів, наприклад. Або берегти архів для подальшої такої заміни, що зважаючи на невикористання picasa для роботи з фотографіями /а їх уже десять тисяч, і далеко не всі вони файні, але видаляти все одно шкода; і нефіґ сміятися, що це мало!/ доволі незручно загалом. Напевно надалі не викладатиму повнорозмірні фотографії, бо морока. А ще зважаючи на закриття тем про сходини Теревенів, іноді хочеться видалити ці фотографії, і теж шкода: і не лише посилання на альбом, але й посилання на окремі світли в зачиненій темі, так.
  Ех.

 • zav

  А ще я думав, як витягати посилання на світлу з твоєї галереї, і щойно винайшов натискання княпки “Додати коментар”, ги.

 • zav,
  я цю проблему вирішую так — фотографії розкладені по різним екаунтам Пікаси за роками (mrgall.2003 — mrgall.2010), таким чином на кожен рік в мене 1Гб місця, що цілком вистачає (я не викладаю повно-розмірні фото, максимум — 1600px). А потім скрипт це вже імпортує на сайт і показує наче вони всі з одного місця.
  Є інший спосіб — купити за $5 на рік 20Гб на Пікасі, це вирішить проблему вільного місця на довго 🙂
  В мене фотографій вже більше 50 тисяч (120Гб), заливати їх всі кудись в інет немає сенсу — забагато. В цю галерею йдуть лише «обрані» 🙂

 • zav

  Та я теж обрані й навіть до 1024 точок, але все-одно хвилююся. Зараз використав третину, і сподіваюся до часу остаточного заповнення google подарує більше місця, ги.
  А по різних облікових записах розкладати, то є нездорово, ги.

 • “M$, гори в пеклі за свій браузер” – отут на всі чотириста з тобою згідний 🙁