Штати очима українця 2

Продовжую описувати життя в США. Цього разу будуть відповіді на питання з коментарів до минулого допису та нова тема.

Відповіді на питання

У хмарочосах — лише тільки офіси? Де мешкає більшість людей (я маю на увазі — чи в самому місті, або десь на околицях?)

Якщо говорити про Сан Дієґо то в багатоповерхівках в центрі є лише офіси. Їх не так багато, як в Нью Йорку чи Чикаго, і там в основному знаходяться офіси банків, телекомпаній та інших подібних установ.

Хмарочоси Downtown’а

NBC та AT&T

Чи є, наприклад, як у нас в «совкє» багатоквартирні будинкі?

Багатоквартирні будинки звісно є (саме в такому я і мешкаю) але кількість поверхів в таких будинках рідко буває більше за 3, а «під’їздів» — за 3-5. В моєму будинку 2 поверхи і по 4 квартири на «під’їзд» (яких 6 з обох боків).
Вид з вікна та балкону:
Басейн
Парковка

Як там з чорними, люблять їх?

В Каліфорнії не так багато афро-американців (як їх тут називають), тут більше азіатів та латиносів. Ставлення — нейтральне (тобто таке саме, як і до білих), принаймні як я бачив. Часи ККК давно пройшли 🙂

Покажи трохи світлинок тексту на вулицях: знаки, вивіски, фасади крамничок, кав’ярень.

Ось те, що я зайшов в галереї (деякі фото робив спеціально для тебе), хоча може яку фотку і пропустив.
Номер будинку Світлофор Допоміжні знаки Pacific Theatres Вказівник вулиць Ніяких собак Holiday Inn Озеро працює до 8ї вечора Білок не годувати! Camino Del Oro Знак Автобусна зупинка

У фільмах, навіть зараз, досить часто показують як дзвонять з таксофонів. Реально користуються? Скільки мобільних операторів є? Вони регіональні чи федеральні?

В околицях, де я мешкаю, таксофонів майже немає. В Downtown бачив кілька таксофонів але я не помітив, що б ними активно користуються. Мобільні є в усіх (від дітей до пенсіонерів). Великих операторів 4, всі вони федеральні: Verizon (CDMA), AT&T (GSM), Sprint Nextel (CDMA) та T-Mobile (GSM). Є дрібні та віртуальні, але їх частка не велика.

Таксофони

Трапляютсья перебої з енергопостачанням? Чи це диковинка?

Перебоїв не було жодного разу, правда коли ми вселялися в цю квартиру то електрику нам включили лише на 2й чи 3й день (при виселенні попередніх жильців всі комунальні послуги вимикаються і треба дзвонити у відповідні компанії, щоб вони їх нам включили). Якщо брати до уваги, шо тут електрична плита, то було трохи не зручно…

Цікаво було б почитати про наші продукти, сестра яка недалеко від тебе живе спочатку не могла знайти звичних для неї продуктів (гречка, чорний хліб, мінеральну воду як наша “миргородська”)

При бажанні тут можна купити багато чого звичного для нас, навіть українське пиво та квас. Але я думаю ти вже сам це помітив 😉

Купівля онлайн

Звичні нам оффлайнові магазини тут звісно є, але значно вигідніше (і часто зручніше) купувати певні речі онлайн.
Прикладом такого магазину є Амазон, в якому продається все — від комп’ютерів та книжок до іграшок та одягу.

Фішка онлайнових магазинів в тому, що в деяких випадках не потрібно платити податок з продажу. Цей податок додається до ціни товару у випадку, коли компанія, в якої ви купуєте товар, знаходить у вашому штаті або має тут представництво (тобто якщо на ціннику написано $100 а на касі з вас візьмуть $108). Тому, наприклад, якщо купувати MacBook на сайті Apple то треба заплатити на ~8% дорожче (для Каліфорнії), а на Амазоні — не потрібно (крім штатів Канзас, Кентуккі, Нью Йорк, Північна Дакота та Вашингтон).

Інша обставина при купівлі онлайн — чи включена вартість доставки в ціну товару чи ні. Бувають товари, ціна яких $1-$2 але за доставку треба заплатити ще $5-$7. Якщо постійно слідкувати за ціною певного товару (я роблю це за допомогою Амазонівського «списку бажань») то можна помітити, що інколи товар коштує $50 а інколи — $40 (але + $10 доставка) тобто ціна фактично не міняється.

Доставку зазвичай здійснює одна з кур’єрських служб (UPS, FedEx) або пошта (USPS).

У випадку з кур’єрськими службами вони привозять пакунок до ваших дверей. Складнощі можуть виникати тоді, коли в цей час нікого немає вдома (доставка зазвичай відбувається в будній день). Тоді пакунок або залишають під дверима (якщо його ціна не велика) або забирають з собою, залишивши на дверях спеціальну бирку. Вони роблять 2 чи 3 спроби доставити Вам пакунок перед тим, як відправити його назад. Нажаль не можна попросити їх привезти пакунок в певний час, але можна ввечері поїхати до них в місцевий офіс і забрати пакунок там (ми так робили 1 раз коли мали отримати важливі документи) або розписатися на бирці і залишити її на дверях (тоді пакунок наступного дня залишать під дверима) але я так не ризикував робити (бо мав отримати спочатку iMac а через рік MacBook Pro).

В моєму випадку все трохи простіше — я працюю за 2 квартали від дому тому машина UPS, яка обслуговує наш «район», дуже часто заїжджає в наш офіс привезти або забрати усілякі пакунки. Водій вже добре мене знає (навіть на ім’я, правда одного разу чомусь назвав Борисом) тому пару разів віддавав мені пакунок на роботі, адресований на мою домашню адресу (йому ж краще — не треба заїжджати в наш закуток).

Якщо доставка відбувається поштою, то пакунок кладуть в поштову скриньку (якщо він відносно невеликий) або в одну з великих скриньок, ключ від якої кладуть в нашу поштову скриньку. Таким чином беремо ключ і забираємо пакунок з великої скриньки.

Якщо з’явилися питання — ласкаво прошу в коментарі

 • Тоді ще кілька питань від мене)
  1) Мобільний зв’язок, як я зрозумів, дорогий. На скільки дорогий?
  2) Ціни на продукти накшталт м’яса нижчі ніж у нас чи вищі?
  3) Комунальні послуги дорогі?

 • a.su.s,
  1. в середньому десь $30-$50 в місяць (включено 300-500 хвилин). за користування Ґуґлофоном я плачу $60 (бо там безлімітний інтернет). якщо телефон треба лише пару разів в місяць то можна використовувати припейд (але там хвилина вхідного/вихідного дзвінка/смс коштує 25 центів).
  2. продукти в основному дешевші, хоча хліб досить дорогий.
  3. частина комунальних послуг включені в плату за оренду квартири а решту треба уточнити в батьків (про це напишу в наступному дописі 🙂

 • jin

  CDMA оператори використовують IS-95 (CDMA One, 2G) чи IS-2000 (CDMA-2000, 3G)? Як із UMTS у GSM-операторів.

 • А як з криміналом?
  Є райони, в які не варто ходити і вдень?
  І яке відношення до таких як ти, прибувших з іншої країни? Чи розпитують тебе американці про наше життя?)

 • і ще таке: де можна покористуватись інтернетом? чи правда, що в бібліотеках інтернет доступ безкоштовний?

 • yuriv2k

  Mr.Gall!
  Може я допишу від себе трохи більше детальніше (7 років живу тут)?

  2. продукти в основному дешевші, хоча хліб досить дорогий.
  ++
  США вирощують пшеницю на своїй території на 2 мільярда населення при тому що населення США є 300 мільйонів. Хліб в цілому не дорогий для американців а переводити по курсу долара до гривні не варто через рівень зарплати. А продавати дешевше будь-які продукти це розвалити фермерство тому через це субсидіюють фермерів щоб не вирощували/продукували забагато. А ціни на продукти встановлюються на біржах.

  3. частина комунальних послуг включені в плату за оренду квартири а решту треба уточнити в батьків (про це напишу в наступному дописі
  ++
  Витрати на комунальні послуги залежать на рівень тарифів (на вартість газу, електрики тощо і доставку) де живеш. Наприклад електрика на півночі дешевша ніж на півдні і а газ на півдні мало використовується. Більшість в будинках є на електриці. Тому оцінювати витрати на послуги в Каліфорнії на всю територію США не варто адже в центрі США все в два рази дешевше ніж в Каліфорнії.

 • jin,
  звісно вони вже давно перейшли на CDMA-2000 (3G), місяць тому Verizon в рекламі наїжджав на AT&T, що у них 3G покриття більше: http://i.zdnet.com/blogs/verizon_att_coverage_ad_100609.jpg
  AT&T використовує UMTS 1900 а T-Mobile – UMTS 1700

  hellveen,
  про райони, де не варто ходити вдень, я не чув, а от вночі кажуть по центру не варто ходити. у нас на «хуторах» (в спальних районах далеко від центру) все спокійно 🙂
  ставлення нормальне — тут багато таких, як я. на роботі розпитували трохи, інколи питали в магазинах, звідки я, а коли дізнавалися — питали про наші відносини з Росією (чи бува не війна там у нас).

  maindeveloper,
  в багатьох місцях можна знайти відкритий WI-FI (з моєї кімнати ловляться 2 мережі). нажаль про бібліотеки нічого не знаю — жодного разу там не був, але думаю там теж є безкоштовний інтернет.

  yuriv2k,
  питання було про ціни в порівнянні з українськими, от я і порівняв. звісно, що рівень зарплат тут на порядок вищий, ніж в Україні.
  ми тут жили в 4х квартирах, то в 2х була електрика а в 2х — газ.
  статистику за всі США я не знаю, тому можу розповісти лише про власний досвід.

 • 1. В США ти проживаєш з батьками, чи наймаєш окрему квартиру, кімнату?
  2. Як далеко добиратися на роботу?
  3. Їздиш машиною?

 • Sanjak,
  1. З батьками.
  2. 2 квартали 🙂
  3. інколи їжджу, але не на роботу — немає сенсу.

 • упс… про 2 квартали я вже десь чув…. і це було у цій статті про доставку UPS 🙂

  Коли вже збираєшся за американським паспортом?

 • Sanjak,
  паспорт можуть дати лише через 5 років перебування тут.