Перехід з пошти Mail.ru на Gmail.com

Майже всі користувачі Інтернету мають поштові скриньки.
Серед українських користувачів досить популярні поштові сервіси від Gmail.com, Mail.Ru, Ukr.net та I.ua.
Якщо причину популярності Gmail.com ще можна зрозуміти (на мою думку це найкращий з масових поштових сервісів) то чому багато хто й досі використовує Mail.ru — питання відкрите.

Точніше не важко здогадатися, що причин тут декілька, найголовніші серед яких це звичка («якось працює і добре») та побоювання щодо втрати старої поштової адреси (яку знають всі потрібні контакти).

Оскільки мені вже набридло отримувати листи від користувачів Mail.ru, написані українською, але без українських літер то в цьому дописі я спробую детально пояснити, як легко перейти з Mail.Ru на Gmail.com зі збереженням старої адреси.

Логін mrgall.blog.test на скріншотах я використовував для прикладу, в усіх формах потрібно вказувати ваш власний логін.

Gmail.com

В першу чергу потрібно визначитись, чи будемо ми реєструвати скриньку в @gmail.com чи використаємо власний домен.
Якщо у вас є свій сайт і ви в курсі, що таке DNS сервери і як їх налаштовувати, то прочитайте мій допис про реєстрацію в Google Apps.

Якщо ж сайту немає (або ви не бажаєте зв’язуватись з налаштуванням DNS) то йдемо на gmail.com, натискаємо кнопку «Створити обліковий запис» та заповнюємо просту форму.

Після цього натискаємо кнопку «Перейти до облікового запису» і ми опиняємось в новій поштовій скринці.

Порада: зайти в налаштування і обрати опцію «Завжди використовувати https». Цим ви трохи підвищите безпеку своєї скриньки.

Mail.ru

Є два способи перенаправити пошту з Mail.ru на Gmail.com — переадресація пошти з Mail.ru або збір пошти на Gmail.com.
Кожен спосіб має свої переваги та недоліки: переадресація відбувається майже миттєво але вона діє лише для нових листів, збір пошти може перетягти увесь архів пошти з Mail.ru на Gmail.com (папка Вхідні) але отримання пошти відбувається лише 1-2 рази на годину.
Можна спочатку налаштувати збір пошти а коли вся пошта з Mail.ru опиниться в Gmail.com (це тривалий процес, який може тривати навіть 1-2 доби залежно від кількості листів) — видаляємо збір пошти з налаштувань в Gmail.com і налаштовуємо переадресацію в Mail.ru. Не раджу мати одночасно переадресацію та збір — навіщо вам дублікати листів?

Переадресація

Для того, щоб налаштувати переадресацію, заходимо у власну скриньку на Mail.ru, натискаємо «настройки» а потім «Пересылка».

Тут потрібно вказати вашу адресу на Gmail.com та пароль від Mail.ru (сподіваюсь вони у вас різні). Після цього з’явиться повідомлення, що потрібно підтвердити вашу адресу на Gmail.com

Заходимо в Gmail.com, відкриваємо лист від Mail.ru та беремо звідти код. В Mail.ru заходимо в «настройки», потім в «Пересылка» і біля вашої адреси на Gmail.com клікаємо на «подтвердить».

Вводимо раніше отриманий код і переадресація з Mail.ru на Gmail.com готова.

Тепер потрібно налаштувати можливість писати з Gmail.com від вашої скриньки в Mail.ru.
Заходимо в налаштування Gmail.com, переходимо на вкладку «Облікові записи й імпорт» і натискаємо кнопку «Надсилати листи з іншої адреси». У віконці, що з’явиться, вводимо вашу скриньку на Mail.ru і натискаємо кнопку «Наступний крок».

Тут вас запитають, як ви хочете відправляти пошту — через поштові сервери Gmail.com чи Mail.ru. Перший варіант простіший тому я розкажу лише про нього. Натискаємо кнопку «Наступний крок» а потім кнопку «Надіслати підтвердження».

Не закриваючи віконце йдемо на Mail.ru, відриваємо лист від Gmail.com і беремо код. Потім копіюємо цей код у віконце і натискаємо кнопку «Підтвердити».

Тепер ви маєте можливість відправляти листи з Gmail.com як від вашої нової адреси на Gmail.com так і зі старої адреси на Mail.ru. В налаштуваннях Gmail.com є опція, яку адресу підставляти у відповіді на листи, отримані на вашу стару адресу Mail.ru.

Збір пошти

Якщо ж ви бажаєте налаштувати збір пошти на Gmail.com то потрібно натиснути кнопку «Додати протокол POP3 до адреси електроннох пошти» в налаштуваннях на вкладці «Облікові записи й імпорт» (перед тим не забудьте видалити переадресацію на Mail.ru, якщо ви її налаштовували). У віконці, що з’явиться, вводимо вашу скриньку на Mail.ru і натискаємо кнопку «Наступний крок». Тут потрібно вибрати POP-сервер «pop.mail.ru», порт «995» та опцію «Завжди використовувати безпечне з’єднання (SSL) при отримуванні пошти». Опцію «Залишати копію отриманих повідомлень на сервері» вибирайте за бажанням. Потім натискаємо кнопку «Додати акаунт».

Після цього в налаштуваннях Gmail.com має з’явитися інформація про збір пошти з Mail.ru. Це не швидкий процес тому наберіться терпіння.

Якщо ця інструкція виявиться хоч комусь корисною то я можу написати подібні інструкції для Ukr.net та I.ua (вже готові скріншоти) або для інших поштових сервісів.

 • jin

  Я б все-ж рекомендував, при потребі відправки листів “з поштової скриньки mail.ru” використовувати для вихіднї кореспонденції сервери mail.ru, а не gmail.com, оскільки при відправці “з чужого сервера” різко збільшуються шанси, що лист не пропустять спам-фільтри, особливо корпоративних серверів крупних компаній. Хоча і з mail.ru вони приймають пошту далеко не завжди 🙂

 • jin,
  в принципі ти маєш рацію але все залежить від того, на які адреси будуть відправлятися листи «від імені скриньки mail.ru» і чи вони взагалі будуть відправлятися.
  для більшості користувачів простіший варіант буде чудово працювати, але якщо виникне проблема то можна буде змінити налаштування.

 • Я посилання на вас буду кидати своїм мейлрушним горе-друзям.

 • Lily,
  саме для цього я цей допис і написав 🙂

 • корисно, дякую автору!

 • А можна з меіл ру переадресовувати просто на гмейл – а відповідати вже з нової адреси e-mail? (я так роблю між різними аккаунтами гмейл)

  • Олександр,
   відповідь від імені скриньки mail.ru це опція, її можна взагалі не налаштовувати або не користуватися.

 • ага, а можна просто не користуватись Мейлом )))

  • shnick,
   дуже гарна порада, але чомусь багато хто ним і досі користується.

 • Так само як і Яндексом
  це така прихована любов до Росії)))

 • Олександр

  Дякую за статтю, зараз вона дуже актуальна!

 • DivaDii

  Дякую за інструкцію.

  Де у Вас кнопки “Поділитися”?

  Тільки у Твітер надіслала. А треба ще у ФБ.

  • Немає за що.
   Кнопки є в кінці статті:
   http://uploads.disquscdn.com/images/d1a51cd3e3f3cc0c0b4f62a87491146270257c842803443f528778c77fc9c25e.png
   Але якщо їх чомусь немає (для прикладу, їх блокує AdBlock) то можна вручну скопіювати посилання і вставити у FB.

   • DivaDii

    Звісно, що я вручну відправила у ФБ, для друзів. І вони теж вдячні.
    Кнопку Recommend я бачу. І натискала її. Але вона не працює як шарінг. Тобто після того, як я натиснула “Рекоменд”, – рекомендація для друзів НЕ з’явилася на моїй сторінці.
    Потрібна кнопка “Поширити” у ФБ.
    Кнопка для твітів працює так, як треба.
    Є кнопки Pluso – там відразу весь комплект. Можна обрати потрібні.
    Справа Ваша, звісно.
    Але зараз Ваша інструкція справді дуже актуальна. І саме у Фейсбуці.
    Незважаючи на те, що функції переадресації у Мейл_ру вже знаходяться в інших місцях, все одно – хоча б знати в цілому про процес. А тоді вже можна знайти. Просто треба хоча б знати, що шукати, що воно таке є.

    Ще раз дякую!

    • Дякую, змінив Recoomend на Share. Я цими кнопками ніколи не користуюсь (і вони в мене заблоковані в основному браузері) тому різницю не відчув 🙂
     Немає за що!