Nikon D7000

Два з половиною місяці тому я купив Nikon D7000 на заміну D40.
Одразу після купівлі було важко розповідати про враження тому я вирішив відкласти написання цього допису на декілька місяців.

На жаль, в мене не було змоги порівняти D40 та D7000 пліч-о-пліч — D40 я залишив в Україні а D7000 купив вже в штатах. D7000 на 250 грам важчий за D40 та трохи більший за габаритами, але це не зменшує його зручності. Збільшення ваги робить його стабільнішим під час зйомки а корпус з магнієвого сплаву — міцнішим (сподіваюсь ця «фіча» йому не знадобиться).

Одне з найголовніших покращень D7000 в порівнянні з D40 (для мене) це наявність додаткового екрану з усіма параметрами зйомки та можливість міняти ці параметри не включаючи великий екран (в D40 додаткового екрану немає). І проблема навіть не в тому, що великий екран швидше саджає батарею (до речі, я вже купив ще одну батарею до D7000 про запас) — просто таким чином керувати параметрами швидше та зручніше.

Диск режимів має значно менше варіантів (відсутні режими «портрет», «пейзаж», «спорт» і т.п.) але цими спеціальними режимами я користувався дуже рідко. Вони не зникли безслідно — їх тепер можна налаштувати через меню на великому екрані (і їх там в 2 рази більше, ніж на D40). Також є режими U1 та U2 (цікаво, скільки грошей заплатив гурт U2 за рекламу на фотоапаратах Nikon? 🙂 які можна налаштувати за бажанням і швидко перемикатися між ними.

Під диском режимів є перемикач швидкості зйомки — один кадр, «швидка» серія (5 кадрів за секунду), «повільна» серія (1-5 кадрів за секунду, швидкість задається в меню), «тихий» режим (шпигунам має полегшити роботу :), зйомка пультом та зйомка з попереднім підняттям дзеркала (щоб мінімізувати тремтіння камери). В D40 це все можна налаштувати лише на великому екрані з меню (також там немає «повільної» серії, «тихого» режиму і т.п.)

D7000 має можливість знімати відео та LiveView (це коли при фотографуванні потрібно дивитися не у видошукач а на екран).
Зйомка відео в мене поки не пішла, а режим LiveView під яскравим каліфорнійським сонцем не дуже зручний 🙂
До речі, видошукач D7000 показує 100% кадру (D40 — 95%).

Ще однією перевагою D7000 над D40 є те, що він має двигунець для автофокусу об’єктивів AF (D40 може робити автофокус лише з об’єктивами AF-S), які коштують дешевше (для прикладу, 50mm f/1.4D AF коштує лише $300 🙂
Але в мене поки немає планів купувати об’єктиви AF.

З новим фотоапаратом я почав знімати в RAW та використовувати Lightroom для обробки фотографій. Picasa нікуди не поділась але тепер я там лише переглядаю фотографії та завантажую їх на Picasa Web для моєї галереї. З недоліків такого підходу — фотографії в RAW займають значно більше місця, ніж в JPG, але це стимулює знімати менше кадрів та економити місце на картці пам’яті та вінчестерах (хоча вінчестера зараз дуже дешеві та об’ємні 🙂
До речі, D7000 має слоти для 2х карток SD, в планах є купівля картки на 32Гб але поки вона мені не потрібна.

Значних недоліків D7000 (як на мене) не має.
Поворотний екран (як в D5100) звісно був би зручним доповненням до можливості знімати відео, але це не дуже критично.
Відео на D7000 можна знімати в 720p @ 30fps або 1080p @ 24fps (D5100 вже вміє 1080p @ 30fps) але це теж не велика проблема для фотоапарата.
Єдине, що я не можу зрозуміти, кому в Nikon заважав режим mass-storage при підключенні до комп’ютера? D40 може працювати як звичайна флешка, для D7000 потрібен додатковий софт (Picasa, Lightroom, Image Capture і т.п.). Добре, що можна дістати флешку з камери та скористатися карт-рідером в ноутбуці.
Сподіваюсь це з часом виправлять в новій прошивці.

В цілому я задоволений оновленням камери, сподіваюсь вона мені послужить значно більше (та головне ефективніше) за D40.

Додано пізніше: Ще одна цікава фіча D7000 — автоматична зйомка фотографій з інтервалом (для прикладу 100 фотографій з інтервалом 1 хвилина), таким чином можна зібрати time-lapse відео. На D40 я це робив приєднавши фотоапарат до комп’ютера.

 • Хороша покупка 🙂
  Стосовно Лайтрум, десь бачив плагін для заливання фоток на пікасу.
  Апертуру не пробував ?

 • Ukrainets,
  той плагін я теж бачив і навіть поставив, але мені зручніше в Picasa додавати описи, ґеодані і т.п.
  апертуру пробував, не сподобалась, лайтрум мені якось ближче.

 • А чи не зручніше параметри зйомки дивитись через видошукач – і знімаєш, і водночас бачиш налаштування, не відриваючи ока від видошукача?

 • alexey_laa,
  мені зручніше на маленькому екрані дивитися і налаштовувати, треба буде ще спробувати через видошукач.

 • zav

  У видошукачі не відображаються всі параметри, як-то баланс білого /котрий особисто я часто користую в совіцьких хатах, ги/, на жаль. А так, то я лише на витримку/діяфрагму дивлюся, дійсно.

 • Також коли читав, то зразу виникло питання, а як же видошукач? 🙂
  Стосовно там всіляких режимів, то в мене на фоті більше ніж з арік жоден з них не вмикався. Лише M, Av, Tv, та режим відеозйомки.
  В раві я фотав ше з часів як мав мильничку G9. І стосовно місця що займають рави якось не переймаюсь. З теперішніми цінами на харди та картки. Маю 2 картки по 8 гіг, наразі достатньо. З акумами складніше. Оскільки знімаю багато відео, яке жере акуми тіко так. То докупив собі 3 китайських по 5 баксів.
  Вітаю з обновкою!

 • Dyak,
  у видошукачу показуються не всі параметри і там не так зручно дивитися.
  в мене вдома вінтів на 2.6Тб тому теж особливо немає чого перейматися, але все одно не хочеться з часом мати 1Тб фоток 🙂

  дякую 🙂

 • Ну я як роблю, я фоткаю в раві, потім коли є час і натхнення то трішки обробляю в КамераРав і конвертую в жпеги, а рави стираю, якщо є щось таке що хочеться лишити, або лишаю на харді або на болванки.
  На сьогодні в мене 260 гб фоток(з 2004 року, а рави з 2008) і 120 гб відео(яке з часом теж треться, коли з нього шось робиться).
  Коли буває псіхану і засяду на годинку другу за обробку равів, то звільняється від 4 до 10 гб.

 • Dyak,
  я поки зберігаю всі RAW і частину з них обробляю та конвертую в JPG, але планую з часом зберігати лише ті RAW, що я обробляв (про запас).

 • Режими (U1,U2) хороша річ, не мав нагоди попробувати користувацькі налаштування але інколи дуже нехватає можливості зберегти свої налаштування аби повернутись до них при потребі.

 • Стас

  Для обробки ро-файлів краще використовувати оригінальний конвертер — Nikon Capture NX.

 • Стас,
  чим він кращий за Adobe Camera RAW?

 • Теоретично тим, що це повноцінний редактор, а не плагін до Фотошопа, ну а практично — кольорами джипегу кінцевого результату. Хто, як не Нікон, може знати особливості обробки власного ро-формату 🙂

  А чому вибрав D7000, а не повноформатний D700? Так важлива наявність відео?

 • Стас, для повноформатних камер багато коштують об’єктиви. Я читав, що Canon EOS5D Mark II відносно недорогий, але дорогі об’єктиви.

 • Стас,
  не думаю, що Nikon використовує якісь супер-секретні особливості NEF для просування свого софту.
  різниця можливо і є але для моїх теперішніх зйомок вона не суттєва.
  от коли буду знімати весілля якогось британського принца — тоді можливо Nikon Capture NX стане для мене актуальним.

  D700 м’яко кажучи не вписується в мій бюджет на фототехніку, також мої DX об’єктиви погано підходять для FX камер.

 • alexey_laa,
  Nikon D700 коштує $2700, Canon 5D Mark II — $2500.
  ну і ціни об’єктивів відповідні 🙂

 • Ну так зовсім не обов’язково купувати об’єктиви нові та останні моделі. Наприклад, замість 24-70 2.8 можна взяти олдскульний 35-70 2.8, замість 14-24 2.8 — легенду свого часу 20-35 2.8, замість 70-200 2.8 — тромбон 80-200 2.8 і т.д.

  Та навіть дешевий 50 1.8 в купі з D700 дає файні результати 🙂

  До речі, як тобі кольори CMOS-матриці D7000 в порівнянні з RGB-сенсором D40 ?

 • Стас,
  все одно це за рамками мого бюджету на хоббі (а професію з фотографування я поки не збираюсь робити).

  на жаль, поки не мав можливості порівняти D40 та D7000 пліч-о-пліч (зможу це зробити за 2 місяці) але кольори D7000 мені дуже подобаються.

 • я сій Nikon D2000 ніяк не забуду)

  • funvain,
   може D3000 або D200? я ніколи не чув про Nikon D2000