Jabber: 3 місяці після міґрації

JabberПройшло вже 3 місяці, як я міґрував на Jabber.
Есперемент вийшов цілком вдалий, назад повертатися я не буду.
Від icq повністю я ще не відмовився, просто підключив її через транспорт, але кількість icq-контактів зменшилось вдвічі, а деякі з них продублювалися Jabber-контактами.

Фіча Google Talk по збереженню історії на сервері виявилась дуже корисною.
Я користуюсь Jabber’ом вдома, на роботі та з кпк. Але все, що написане мною або мені, завжди доступне через інтерфейс Gmail.
Декілька разів воно дуже виручало мене, коли з кпк потрібно було дізнатися номер телефону, збереженому в історії (за 3 місяці збереглося приблизно 860 розмов).
Історія з контактів, підключених через icq-транспорт, теж зберігається.
Для параноїків: ця фіча вимикається

Ще однією корисною штукою (для мене) виялилось неможливість писати мені неавторизованим в контакт-листі icq.
Таким чином я перестав отримувати набридливий спім.

Проблема з українськими літерами майже зникла (залишилося 1 чи 2 контакта, від яких повідомлення приходять у вигляді прив³т). Справа була в старих версіях QIP’а, після оновлення до останньої версії QIP’а (або переходу на QIP Infium) і є ї ґ передаються без проблем.

За ці 3 місяці сталося декілька подій, пов’язаних з IM.
По-перше, AOL виклала SDK для написання власних клієнтів до ICQ.
Я не думаю, що воно буде дуже корисним — сторонніх ICQ клієнтів вже розвелося море. Хоча, можливо, Jabber-транспорт трохи вдосконалять.
По-друге, Microsoft дуже хоче купити Yahoo!. Якщо це станеться то напевне відбудеться об’єднання мереж Live Messenger та Yahoo! Messenger, що дуже посилить конкуренцію серед інтернет-пейджерів.
По-третє, з’явилися чутки, що Google хоче викупити у eBay Skype.
Якщо це станеться, то Google може згорнути розвиток Google Talk’у (як це відбулося з Google Video після купівлі YouTube).
Я б цього дуже не хотів, бо доведеться міняти Jabber-сервер (хоча це й простіше, ніж перейти з icq на jabber )
З іншого боку в мене є надію, що відбудеться інтеграці Skype та Jabber і тоді можна перестати користуватися Skype клієнтом.
По-четверте, QIP запустив свій власний сервер Jabber (qip.ru) і тепер всі користувачі QIP Infium повинні бути зареєструваним на ньому (але використовувати не обов’язково, я користуюсь сервером Google Talk).
Я вважаю цей крок правильним, таким чином монополію icq можна побороти набагато швидше.