Ви ще користуєтесь icq — тоді ми йдемо до Вас!

Пройшло півроку, як я міґрував на jabber (так, я збираюсь писати подібні дописи кожні 3 місяці аж до переможного кінця )
За цей час я дійшов певних висновків щодо цієї технології, якими я і хочу поділитися.

Почну зі статистики.
Після чергової чистки в мене в контакт-листі залишилося 40 контактів, з яких 26 це icq-контакти і 14 це jabber-контакти. Здається, що все погано, бо jabber-контактів лише третина.
Але це контакти, а не люди. Людей в мене 31, з яких 17 користуються лише icq, 5 — лише jabber і ще 9 — icq та jabber одночасно. Тобто людей, що користуються jabber’ом, в мене майже половина.
З 14 jabber-контактів, 13 використовують gmail.com як сервер, тобто Ґуґл потроху завойовує світ ринок ІМ.
Так, з одного боку це погано — ми пересіли з одного сервера (icq.com) на інший (gmail.com), децентралізацією тут і не пахне.

Але це загальна тенденція уа-нету щодо сервісів Ґуґла. Візьмемо найпопулярніші сервіси — пошук та пошта.
За даними біґміру, пошуком від Ґуґла користуються 70%, Яндекса — 18%.
Щодо пошти, то точну статистику знають лише спамери але я спробую її оцінити, використовуючи дані про зареєстрованих користувачів 2х моїх проектів — теревені та укрбаш, що стартували в різний час.
Теревені з’явилися 2005 року — 22% mail.ru, 19% ukr.net, 11% gmail.com
УкрБаш з’явився 2007 року — 28% gmail.com, 17% ukr.net, 15% mail.ru
Так, у цих сайтів різна відвідуваність і аудиторія, але тенденція прослідковується.
Оскільки в уа-неті немає компанії, що пренендує на беззаперечне лідерство (як Яндекс в ру-неті) то Ґуґл досить стрімко виходить на наш ринок. Але схоже я трохи відійшов від теми…

Щодо міґрація на jabber то тут є декілька паттернів.
Перший — блокування ІМ на роботі. Зараз мене мають зненавидіти усі роботодавці, але така вже моя доля
Блокування може бути різне — блокування портів icq, блокування усіх портів, крім 80-го або перенаправлення усього трафіку через фільтруючий проксі і т.п.
Якщо заблоковані лише порти icq то використавши акаунт Gmail та під’єднавши icq як транспорт, ви продовжуєте спокійно спілкуватися. Щодо клієнту — можете встановити Google Talk, але якщо ви раніше користувалися Qip’ом, то все, що доведеться зробити — поставити QIP Infium. Також ви можете використовувати будь-який інший jabber-клієнт (Pidgin, PSI, Miranda, Trillian і т.п.)
Якщо у вас заблоковані всі порти, крім 80-го, то можете скористатися онлайн клієнтом, що знаходиться в інтерфейсі Gmail. Так само приєднуєте icq як транспорт і спілкуєтесь (хоча і з деякими незручностями…)
Якщо у вас трафік йде через хитро налаштовану проксі, то ви можете спробувати оригінальний клієнт Google Talk — в частині випадків він спокійно працює в таких умовах. Інтерфейс не зовсім звичний, але краще такий, ніж ніякий.

Другий — проблеми з icq. Причин може бути декілька — технічні проблеми на серверах, зміни протоколу і т.п.
Але мене це вже мало обходить — ну зникає частина людей з онлайну, але ж не всі.
Під час таких проблем кількість тих, хто міґрує на jabber або встановлює його паралельно icq, стрімко зростає. Так що міняйте протокол частіше, панове з AOL, це лише нам на користь

Мої прогнози на майбутнє — думаю за півроку набереться критична маса і транспорт в icq можна буде відключити. Фінальний реліз QIP Infium цьому дуже посприяє.
Доречі, на днях вийшла версія QIP Infium 9011 RC2, в якій з’явилася функція сповіщення про прихід нової пошти у вашу скриньку Gmail (як в Google Talk) — я цю фічу чекав з початку року.
Якби в QIP’і ще реалізували підтримку голосових розмов через jabber, то з часом сенсу у викорисанні оригінального Google Talk (та й Skype заодно) не було б зовсім. Але, схоже, це відбудеться ще не скоро…

Використовуйте jabber — це користно та приємно