Google Buzz як центр Вашої активності в Інтернеті

Пройшло вже майже 4 місяці, як Google запустив свій новий сервіс Buzz. В нього одразу знайшлися як критики так і прихильники, але все ж таки він зайняв свою нішу.

Якщо розібратися, то Buzz це не «наша відповідь Twitter’у», це скоріше «наша відповідь FriendFeed’у», тобто можливість зібрати активність з усіх своїх сервісів в одному місці. Саме для цього я й використовую Buzz, зібравши там свій контент з Google Reader’а, Twitter’а, цього блоґу та галереї.

Ось як це працює.

1. Додайте всі сервіси, які ви хочете транслювати в Buzz, в свій Google Profile і поставте на них позначку «This is a profile page about me»:

2. Підтвердіть, що це дійсно ваші сторінки. Для цього потрібно поставити гіперпосилання з них на свій Google Profile з rel=me, наприклад:
<link rel="me" type="text/html" href="http://www.google.com/profiles/mrgallua" />
або
<a href="http://www.google.com/profiles/mrgallua" rel="me">Google Profile</a>

Це можна зробити через каскад сторінок, наприклад:
last.fm/user/MrGALL (rel=me) mrgall.com (rel=me) google.com/profiles/mrgallua

3. Дочекайтесь, поки Google проіндексує ці сторінки та знайде зв’язки між ними. Якщо не маєте сил чекати — скористайтесь сервісом SGAPI recrawl tool, ось як він виглядає в мене:

На жаль не всі сайти підтримують rel=me (з Фейсбуком все зрозуміло, але для Хабрахабру це значний недолік).

4. В Gmail зайдіть в Connected Sites і включіть трансляцію для потрібних вам сервісів. Якщо для Google Profile та Buzz ви використовуєте Google Account (тобто не @gmail.com адресу) то включити трансляцію можна на сторінці Google Dashboard а читати та писати коментарі — на сторінці Google Profile.

От і все, далі Buzz буде робити все автоматично (хоча і з невеликою затримкою 😉