Персональні дані та політичні боти в ЖЖ

В інтернеті я вже майже 10 років — починав в квітні 2002 року з похвилинного модемного з’єднання та браузера Opera 5.0 з показом лише закешованих картинок (якщо ви розумієте, що про я 🙂

За цей час я залишив в мережі купу власної персональної інформації — ім’я, вік, місто проживання, мобільний телефон, мило і т.п. Я реєструвався на усіх більш-менш відомих сайтах (зазвичай лише щоб глянути, як там всередині) а також створив дуже багато поштових скриньок (більше півсотні, з яких реально користувався менше 10).

Останнім часом я почав зворотній процес — я намагаюсь вилучити свої профілі на непотрібних мені сайтах та соціальних мережах а також зайві поштові скриньки. Я не намагаюсь щось приховати — все що з’явилося в мережі там і залишиться навіки, але хочеться трохи зменшити свій інформаційний шум (та кількість вхідної пошти).

Вчора Яндекс презентував сервіс Яндекс.Люди, за допомогою якого можна шукати людей за їх профілями в різних соціальних мережах (від Фкантаґтє до зовсім невідомих).
За своїм ім’ям я не знайшов нічого цікавого — лише 5-7 моїх акаунтів та повних тезок в різних містах.
На перший погляд за моїм ніком теж не знайшлось нічого цікавого але якщо придивитися до акаунту в LiveJournal то виявиться, що то не я.
Так, там вказаний мій нік та дата народження але адреса журналу незрозуміла — orbosmee.livejournal.com

Якщо придивитися уважніше, то акаунт виявиться дуже дивним — зареєстрований в кінці січня 2012 року, усі дописи російською мовою, написані між 13:17 та 13:48 2-го лютого 2012 року, 0 коментарів та більше 600 незрозумілих друзів. А друзі це найголовніше — ви тільки подивіться на ніки:

Усі акаунти я не переглядав, але трохи поклацав — вони зареєстровані з кінця грудня 2011 року до кінця січня 2012, якщо дописи є то вони написані протягом години. А якщо трапляється заповнене Bio і за ним поґуґлити то можна знайти справжні акаунти, для прикладу:

donaldsonovo.livejournal.com/profile — бот
maksik.livejournal.com/profile — справжній

bazinoo83.livejournal.com/profile — бот
makeev.livejournal.com/profile — справжній

Я ще вчора написав в службу підтримки LiveJournal але реакції поки немає. В принципі я не особливо чекаю блокування акаунту або принаймні вилучення моїх даних бо це лише для мене очевидний зв’язок між ніком та датою народження.

Що це може бути? На мою думку все просто, якщо згадати, що відбувалося в грудні 2011 року в Росії. Акаунти, що створені в січні-лютому це вже підготовка до березневих виборів Путіна (потрібно ж якось створювати «всенародну підтримку» в інтернеті).

Раджу усім скористатися сервісом Яндекса і перевірити чи на ваші імена/ніки не зареєстровано якихось блоґів. А потім написати в службу підтримки ЖЖ з вимогою вилучити ваші дані.

А ще більш глобальна порада — слідкуйте, які дані ви залишаєте в інтернеті і як їх можуть використати.

Додано пізніше:
Оцінити масштаб клонування також можна використавши зацікавлення, які деякі користувачі залишають в себе в профілі.
Ось, для прикладу, всі користувачі із зацікавленням «карнавал уродов» мають ім’я Майла та оновлювались від 4 днів до 2х тижнів тому (крім, звісно, оригінального акаунту).

Ще один акаунт з моїм ніком та датою народження: vkucepov.livejournal.com/profile
А ось його політичні вподобання 🙂

Додано ще пізніше:
Надійшла відповідь від сапорту LiveJournal. Вони не вважають використання мого ніку порушенням їх правил. Я приблизно такої відповіді і очікував, все таки нік це не ім’я. Але звернути увагу на підозрілість подібних дій їм би не завадило.

Thank you for your inquiry. The use of your internet nickname is not considered to be a violation of our policies. If these users are actually specifically claiming to be you, or republishing material that belongs to you, this could constitute an actionable violation of our policies. If such material exists, please reply to provide links. Otherwise, we cannot at this time consider this to conclusively be impersonation or an invasion of your privacy.

Додано наостанок:
На 26.02.2012 Яндекс знаходить 8 моїх клонів в ЖЖ:

uafmarf.livejournal.com/profile
rdespivado.livejournal.com/profile
pkaddes28.livejournal.com/profile
nimspirtc.livejournal.com/profile
orbosmee.livejournal.com/profile
vkucepov.livejournal.com/profile
frommaaqyq.livejournal.com/profile
killianise.livejournal.com/profile

З них 7-ро є членами only_putin.
Доколє? ©