Новий комп’ютер — MacBook Pro 15″

MC1182 місяці тому я продав свій iMac 20″. Довелося трохи помучитись зі старим комп’ютером, бо як на 2009 рік він вже досить застарів — Celeron 1.7, 256 пам’яті та Windows XP (я навіть вагаюсь, який з цих факторів найгірший, але схиляюсь до 3-го). І от настав час купувати новий комп’ютер

Щодо фірми-виробника та форм-фактора в мене вагань не було (хотів MacBook Pro і баста) а от щодо розміру я довго вагався.
Було 2 варіанти — MacBook Pro 13″ + 20″ монітор (ні, не Apple, щось простіше) або MacBook Pro 15″.

Все ж зупинився на MacBook Pro 15″ — моя основна потреба (мобільність) та 20″ монітор не дуже сумісні.
Купував я його на Apple Store, але не новий а Refurbished (як і решту техніки, але це не б/в).

Як і минулого разу з iMac доставили його мені з 2-го разу (у FedEx немає фіксованого часу, вони привозять протягом дня).

У специфікація було написано, що він має Mac OS X Snow Leopard (до речі, це ніякий не сніговий леопард а сніговий барс або ірбіс) але насправді там виявився встановлений Леопард та окремо диск з Барсом.

Щодо заліза в мене лише лише 2 претензії:
— 2 USB порти (мені потрібно як мінімум 4 порти, а краще 5)
— не працює звичайна гарнітура з minijack 3.5mm (в маках немає мікрофонного входу, лише лінійний).

Першу проблему вирішив купівлею DSI USB HUB 2.0 Chargeable High Speed 4-port Hub, другу — купівлею Plantronics .Audio 995 Wireless Stereo PC Headset

Під час першого запуску він мене запитав, чи не маю я часом бекапів Time Machine. Я підключив свій зовнішній вінт і за 2 години на комп’ютері з’явилося все, що було в мене на iMac (програми, налаштування, файли в домашній папці і т.п.)
Потім я оновився до Mac OS X Snow Leopard (процес зайняв близько години).

Сніговий барс ззовні не дуже відрізняється від Леопарду, головні нововведення — всередині. Вони викинули підтримку PowerPC та переписали ядро системи (тепер воно 64х бітне).
Порівняти швидкодію я не можу — Леопардом я користувався на старому ком’ютері, а Барсом — вже на новому.
Але ті ж бекапи Time Machine робить помітно швидше (зовнішній вінт не змінився).

За місяць після виходу Барсу майже увесь потрібний мені софт переписали з його підтримкою так що проблем із сумісністю у мене зараз немає. Якщо ви вагаєтесь, чи переходити — раджу вже переходити (якщо звісно маєте можливість купити диск з Барсом).

P.S. Є одна невелика проблема, яку я поки не вирішив: якщо закрити iTunes — він одразу запускається знову. Допомагає лише Force Quit але це не шлях самурая. Ґуґління не допомагає — дуже складно сформулювати проблему 🙂

 • mishaps

  Ех, шкода що ЕплСторів в Україні нема. Замовляти через Ібей — якось не хочеться. 🙂

 • Ulysses

  ну вже хоч хтось поясніть, шо таке рефурбішед?!
  Вітаю))

 • Ulysses,
  Це товари, що були повернути виробнику (наприклад покупець передумав або йому щось не сподобалось). Виробник проводить діагностику та сертифікацію, заново упаковує товар і продає вже як Refurbished зі знижкою (в штатах, на відміну від України, заборонено продавати такі комп’ютери як нові). Гарантія залишається такою самою, як і на новий.
  Я так купував ноут батькам, фотоапарат, iMac, мишку та макбук — виходить той самий товар але на 20%-30% дешевше.

 • Ulysses

  величезне дякую, гм, тра було мені купувати кіндл такий!)

 • nirlandina

  тю, так і сказали б шо white box, а то рефурбішед…

 • nirlandina,
  якщо не помиляюсь, то “white box” це просто відкрита коробка в магазині, а “refurbished” це повернення товару виробнику.

 • nirlandina

  нєнє ніфіга! білокоробка то колишній брак, але пакують у білі коробки, типу шоби знали. Рефурбішед то в штатах так зветься, а у нас білокоробки. Принаймні з фототехнікою точно так. От тушку як у мене кенонівську можна зараз лише білокоробочну взяти – бо вже знята модель з виробництва.

 • jin

  Має USB-хаб вибраний тобою одну проблему – відсутність зовнішнього живлення. Зазвича воно не потрібне, але трапляються випадки, коли треба підкоючити до ноута 2-3 зовнішніх HDD, тоді без нього ніяк 🙁

 • jin,
  той хаб має 2 вхідних порти (чорний і червоний), так що 3 вінта то не проблема. для нього
  ну і ще в мене вінт із зовнішнім живленням, йому живлення від хаба не потрібне.

 • jin

  У більшості випадків не проблема, але 1А (те, що можна отримати із двох портів) якщо поділити на 4 порта – буде малувато 🙁 Наприклад 3 зовнішіх вінта (без додаткового живлення) навряд чи запрацюють.

  Хоча звісно – це дрібниці, оскільки випадок доволі рідкісний.

  PS: порийся у спамі, схоже один мій комент туди потрапив

 • Ну 3 вінта можна і по черзі підключити, але я сумніваюсь, що колись взагалі виникне така потреба.