La Jolla CoveLa Jolla Cove // 2020-11-29

Backblaze B2

Я почав використовувати онлайн сховище Backblaze B2 для збереження фотографій для нової версії галереї 2 місяці тому. Якщо перед ним поставити Cloudflare Proxy то виходить більш-менш нормальний сервіс. Але за цей час я помітив кілька проблем: короткотермінова (528 помилка Cloudflare) та довготермінова (500 помилка Backblaze).

Читати далі

Моя Галерея була трохи покращена 2 місяці тому, коли я запустив новий сайт, але основна проблема залишилася — занадто багато фотографій. Справа не в тому, що мені хотілося мати увесь архів онлайн, а скоріше як вдумливо оцінити 14к фотографій та не зʼїхати з глузду. І здається я знайшов спосіб та досягнув мети.

Процес

Ідея була вибрати 100-150 найкращих фотографій за 15+ років, які б могли розказати історію

Читати далі

Веб-сайти постійно скануються ботами. Це може бути пошукові системи (Google, Bing), спеціалізовані сервіси (Wayback Machine, Semrush), маловідомі але наполеглеві (AhrefsBot, MJ12bot) або щось незрозуміле (Mozilla/5.0). Усі вони намагаються зібрати якусь інформацію з сайту.

Мені в прицнипі байдуже, коли вони відвідують існуючі сторінки сайту. Тому я рідко заглядаю в access.log, хіба хтось намагається підібрати пароль до адмінки і це впливає на швидкодію сервера.

Читати далі

Пройшло вже 4 роки з часу написання допису Бекап фото-відео в «хмарах».

Коротко про те, що сталося за цей час

  • Розмір архіву зріс майже на 3ТБ, кількість файлів — на 162к
  • Google Drive: бонусне місце закінчилося
  • Flickr: зник безкоштовний план
  • Google Photos: зʼявилося необмежене місце завдяки Google Pixel, але скоро знову зникне
  • Amazon: за кілька місяців зникне доступ до API
  • Box: місце майже закінчилося

Читати далі

Існують дві основні проблеми компʼютерних наук:

  • Інвалідація кешу
  • Вибір імені змінної
  • Помилка на одиницю

Другу та третю я поки для себе остаточно не вирішив, а от з першою наче розібрався в контексті веб-розробки.

Читати далі

Колись давно я розглядав прив’язку фотографій до географічних координат. GPS приймача в мене вже немає але я все одно вручну розкладаю фото на мапі в Lightroom (хоча б приблизно). Телефон робить це автоматично зі своїми фотками а Google Photos показує це в зручному вигляді.

Читати далі

Для нового сайту мені був потрібен хостинг для фотографій в Галереї. Раніше вони були розміщені на Google Picasa Web але внаслідок «інновацій» від Ґуґла зʼявилися Google Photos. Останні з часом повністю замінили Google Picasa Web, в процесі прибравши кілька зручних (для мене) можливостей, для прикладу, «постійні» посилання на файли.

Розміщати фотографії на віртуальному сервері від Linode я не бачу сенсу — довелося б докупляти недешеве місце. Тому я почав розглядати сторонні сервіси.

Flickr був одним з сервісів, що я колись активно використовував для бекапу фотоархіву, але рік тому вони значно урізали безкоштовний план і я прибрав звідти свої фотки (5Тб).

Читати далі

Цьому сайту вже 15 років і за цей час він встиг пережити кілька версій. Спочатку це був статичний сайт, потім я додав сюди трохи PHP, далі встановив WordPress в папку /blog/ та зробив стиль сайту та блоґу подібними. В такому вигляді цей «монстр Франкенштейна» і дожив до 2020 року. Але цей рік приніс багато змін і я вирішив зробити новий сайт моїм карантинним проектом.

Я не маю ілюзій щодо актуальності персональних сайтів — соціальні мережі давно їх поглинули, навіть деякі бізнеси мають лише Facebook сторінку. Сучасний максимум це сайт-візитка та зрідка портфоліо, для прикладу у професійних фотографів, але все частіше його заміняє Instagram. Про блоґи з відносно короткими дописами і говорити нічого (мої перші дописи тут помістилися б у Twitter, але його ще не було).

Читати далі

Я купив першу версію Raspberry Pi на початку 2013 року. Спочатку я експерементував з датчиками температури та вологості, згодом використовував для завантаження фоток в «хмари», потім приєднав до телевізора як медіа-плеєр. З часом стало зрозуміло, що Raspberry Pi занадто слабкий і потрібні окремо NAS та медіа-плеєр. Першим став Synology DS213j а згодом зʼявився і Nexus Player.

Читати далі

Перший компʼютер фірми Apple у мене прожив менше року — в 2008-му я купив iMac 20″, привіз в Україну і продав перед тим, як повертатися в США.

Наступним компʼютером став MacBook Pro 15″. Я купив його в 2009 році і він протягнув аж до сьогодення. Я прокачав памʼять до максимума (8Гб), замінив непотрібний DVD на SSD (256Гб) та поставив більший HDD (1Тб).

Останні кілька років він потроху доживав своє — майже мертва батарея, слабкий процесор (для поточних задач), відсутність офіційної macOS High Sierra та відклеєння екрану в районі камери.

Читати далі