Big SurBig Sur // 2021-08-04

Я вже не раз писав про свою домашню мережу та окремі її елементи (роутер, DNS та NAS). Цього року відбулася найбільше її оновлення.

На початку року довелося купити новий роутер Mikrotik hAP ac³ бо у старого hAP ac почали зʼявлятися проблеми з Wi-Fi. Таке вже було кілька разів — спочатку відвалюються дрібні (IoT) пристрої, приєднані до 2.4GHz мережі, потім починаються проблеми з телефонами та компʼютерами в 5GHz мережі. Попередні рази це вирішувалося скиданням роутера до стандарних налаштувань але цього разу це чомусь не допомогло. Конфігурацію в новий роутер довелося переносити вручну бо там вже була RouterOS v7 а на старому ще була 6-та версія і просто відновитися з бекапу його конфігурації не виходило.

Читати далі

Я почав користуватися поштою від Google в 2004 році — спочатку як додаткова скринька, а після поїздки до США в 2007 році вже як основна (бо тут на .ua адреси трохи дивно реагують).
В 2009 році скориставшись сервісом Google Apps for Your Domain я перейшов з акаунту @gmail.com на @mrgall.com. На той момент Google обіцяла надавати цей сервіс «вічно» та безкоштовно.
В 2010 році Google Apps акаунти були майже урівняні в правах з Gmail акаунтами і користуватися цією скринькою стало досить зручно. Звісно, час від часу вилазили проблеми, для прикладу Family Sharing і досі не доступний для таких акаунтів.

Читати далі

Ми на роботі користувалися Go To Meeting, Uber Conference та Zoom ще до початку пандемії. Але зазвичай для спілкування з клієнтами а не між собою.

В березні минулого року почали працювати віддалено і Zoom став найпопулярнішим сервісом для внутрішніх конференцій. Одна з його можливостей — виокремлення зображення людини та заміна фону на картинку чи відео.

Читати далі

NAS: Network-attached storage (мережевий диск)

Raspberry Pi

Я вже колись описував, що моїм першим NASʼом був Raspberry Pi першого покоління. Диск був зовнішнім, приєднаним по USB 2.0, тому швидкість була мінімальна. Але тим не менше, це дало можливість оцінити зручності мережевого диску та підштовхнуло до подальшого вивчення цього напрямку.

Читати далі

Backblaze B2

Я почав використовувати онлайн сховище Backblaze B2 для збереження фотографій для нової версії галереї 2 місяці тому. Якщо перед ним поставити Cloudflare Proxy то виходить більш-менш нормальний сервіс. Але за цей час я помітив кілька проблем: короткотермінова (528 помилка Cloudflare) та довготермінова (500 помилка Backblaze).

Читати далі

Моя Галерея була трохи покращена 2 місяці тому, коли я запустив новий сайт, але основна проблема залишилася — занадто багато фотографій. Справа не в тому, що мені хотілося мати увесь архів онлайн, а скоріше як вдумливо оцінити 14к фотографій та не зʼїхати з глузду. І здається я знайшов спосіб та досягнув мети.

Процес

Ідея була вибрати 100-150 найкращих фотографій за 15+ років, які б могли розказати історію

Читати далі

Веб-сайти постійно скануються ботами. Це може бути пошукові системи (Google, Bing), спеціалізовані сервіси (Wayback Machine, Semrush), маловідомі але наполеглеві (AhrefsBot, MJ12bot) або щось незрозуміле (Mozilla/5.0). Усі вони намагаються зібрати якусь інформацію з сайту.

Мені в прицнипі байдуже, коли вони відвідують існуючі сторінки сайту. Тому я рідко заглядаю в access.log, хіба хтось намагається підібрати пароль до адмінки і це впливає на швидкодію сервера.

Читати далі

Пройшло вже 4 роки з часу написання допису Бекап фото-відео в «хмарах».

Коротко про те, що сталося за цей час

  • Розмір архіву зріс майже на 3ТБ, кількість файлів — на 162к
  • Google Drive: бонусне місце закінчилося
  • Flickr: зник безкоштовний план
  • Google Photos: зʼявилося необмежене місце завдяки Google Pixel, але скоро знову зникне
  • Amazon: за кілька місяців зникне доступ до API
  • Box: місце майже закінчилося

Читати далі

Існують дві основні проблеми компʼютерних наук:

  • Інвалідація кешу
  • Вибір імені змінної
  • Помилка на одиницю

Другу та третю я поки для себе остаточно не вирішив, а от з першою наче розібрався в контексті веб-розробки.

Читати далі

Колись давно я розглядав прив’язку фотографій до географічних координат. GPS приймача в мене вже немає але я все одно вручну розкладаю фото на мапі в Lightroom (хоча б приблизно). Телефон робить це автоматично зі своїми фотками а Google Photos показує це в зручному вигляді.

Читати далі