Штати очима українця

На написання цього допису мене наштовхнули коментарі до одного з попередніх дописів.

Вперше про штати я почав писати в цьому блозі 2 роки тому, навіть створив відповідну категорію — США. Але останнім часом я туди мало що пишу бо вже трохи звик до країни і пропало те відчуття новизни та незвичайності, яке спонукало дописувати в блоґ. Але бажання читачів — закон, тому починаю нову серію дописів про штати. Не соромтесь коментувати та задавати питання — вони будуть стимулом до швидшого написання нових дописів.

Найчастіше про США дізнаються з фільмів, серіалів та іншої відеопродукції (документальні фільми знімають не лише німці, якщо ви розумієте, про що я ). Але фільми не зовсім точно описують реальність тому і виникають стереотипи, що тут всі тупі, гладкі, харчуються лише в фаст-фудах та ходять в ковбойських черевиках (це перше, що спало мені на думку). Насправді все трохи по іншому.

san-diegoСША — досить велика країна тому кожен штат мають свої особливості. Я мешкаю в Сан Дієґо (Каліфорнія), тому буду в основному описувати те, що відбувається навколо.

Сан Дієґо — головний військовий порт на Тихому океані а ще — прикордонне місто з Мексикою. Тому тут багато військових та мексиканців (нічого не нагадує? )

До Мексики можна доїхати на трамваї (який тут чомусь називається Trolley). Потім метрів 200 по пішохідному переході і ви вже закордоном (ніяких перевірок документів, просто пройти через турнікет). Є інший спосіб — на авто, документи теж не питають. Але назад пішки набагато швидше (автомобільні черги на в’їзд в штати бувають дуже великі).
Щоб повернутися до штатів потрібно показувати документи, але я б не сказав, що прикордонний контроль тут дуже суровий — все відбувається дуже швидко. Інша справа, що якщо ви захочете поїхати до Лос Анжелесу чи ще куди — по дорозі у вас перевірять документи.

Документом тут вважається будь-який документ з фото, але найчастіше використовуються права (їх мають майже всі з 16-ти років). Раніше в Мексику та Канаду всі їздили саме з ними. Зараз вже потрібний закордонний паспорт (точніше просто паспорт, права це і є внутрішній паспорт).

Міський транспорт розвинений непогано, але оскільки місто дуже велике за площею (бо будинки в основному одноповерхові, рідше 2-3) то, щоб дістатися з одного кінця в інший, потрібно витратити годин 2-3. Тому ним користуються не багато людей. На машині — інша справа, за 30-40 хвилин можна доїхати будь-куди.

Не забуваємо про коментарі — адже саме від них залежить продовження 😉

 • Кумедно з Мексикою. Туди іди як хочеш, а звідти зась.
  Згасав на вихідні набехався текілли з лаймом і назад.
  Хіба текіла і лайм не в Мексиці? (сам напросився :))

  А щодо стеоретипів про США, то їх стільки багато, що вони вже і не стеоретипи. Звісно, що все з фільмів. А який би фільм не був в ньому не можна щзось показати з усіх сторін. Тому хто які фільми дивиться в того і такі стеоретипи. Трошки перебільшою но факт 🙂

 • Стереотип про те, що американці тупі, мабуть, пішов від їхньої системи навчання – воно досить спеціалізоване. Грубо кажучи людина може бути геніальним програмістом, та не знати, що Земля навколо Сонця крутиться. А слов’янські люди звикли, що їх вчать все і вся. Як результат знають всього по-трохи і нічого по ділу 🙂 Тут в школі було 15-16 предметів, в Штатах лише 6. Але таким чином навчання проходить, звісно, логічніше і ефективніше. Можна зосередитися на потрібному, а не перемикатися між навалом предметів.
  В американських університетах не бував, але гадаю, що там схожа ситуація.

 • bar

  Цікавлять питання про житло.

  У хмарочосах — лише тільки офіси? Де мешкає більшість людей (я маю на увазі — чи в самому місті, або десь на околицях?)
  Чи є, наприклад, як у нас в «совкє» багатоквартирні будинкі?

  До речі, на фото Сан Дієґо?

 • Велкам ту Тіуана, текіла, сексо, маріуна.

  Як там з чорними, люблять їх?

 • Покажи трохи світлинок тексту на вулицях: знаки, вивіски, фасади крамничок, кав’ярень.

  У фільмах, навіть зараз, досить часто показують як дзвонять з таксофонів. Реально користуються? Скільки мобільних операторів є? Вони регіональні чи федеральні?

  Трапляютсья перебої з енергопостачанням? Чи це диковинка?

 • скукотіщя 8))

 • Ulysses

  дякую!! питання за 2-3 дні зявляться!)

 • wedmid,
  в Мексику їздять напитися (бо в штатах лише з 21 року можна, а там з 18), лікувати зуби (на порядок дешевше) і за інтимними послугами 🙂
  щодо стереотипів — звісно вони мають певні підстави, але занадто перебільшені.

  Zoresvit,
  так, освіта тут не така, як в Україні. але я не думаю, що тут вона погана, а в Україні — дуже гарна. істина знаходиться десь посередині.

  bar,
  хмарочоси є лише в центрі і там офіси. люди живуть в 1-2-3 поверхових будинках в самому місті та в навколишніх хуторах (а взагалі тут міська забудова продовжується майже до Лос Анжелеса).
  так, це вид на цент Сан Дієґо

  Dyak,
  в Каліфорнії їх не багато, і я не зустрічав до них якогось особливого ставлення — люди як люди.

  Ulysses,
  чекаю.

 • Цікаво було б почитати про наші продукти, сестра яка недалеко від тебе живе спочатку не могла знайти звичних для неї продуктів (гречка, чорний хліб, мінеральну воду як наша “миргородська”)

 • @MrGall
  > я не думаю, що тут вона погана, а в Україні — дуже гарна. істина знаходиться десь > посередині.

  Я це і мав на увазі

 • Вік Ватаманюк
  >Покажи трохи світлинок тексту на вулицях: знаки, вивіски,
  >фасади крамничок, кав’ярень.
  Через гугл мапс можна заглянути в будь-який куток 😉

 • kim

  (: який там хайнекен, корона там краще (;
  як заскучаете за совковою хавкою (не самою кращою ) , пошукай те найближчий russian store через google:
  наприклад в сан-диего , бувае можна знайти майже все шо в укр.магазинах

  http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=sSZ&ei=-gnrSvXoA5GolAfsqvn_BA&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&ved=0CA4QBSgA&q=san+diego+russian+store&spell=1

 • Все видно не плохо.
  Жаль, что американцы нация БЕЗ СОВЕСТИ.
  А значит – путь развития только деградирующий…
  Прискорбно.
  Владимир. Украина

 • kim,
  я не сумую за «совковою хавкою» а от від сала б не відмовився б 🙂

  pa-m-xa,
  чому ви вирішили, що американці не мають совісті?