Протокол IPv6 зʼявився в 90х але все ніяк не замінить «морально» застарілий IPv4. Я вже колись писав про використання IPv6 тунелів для свого сайту та домашньої мережі — майже 14! років тому.
З того часу багато чого змінилося:
— мобільні оператори в першу чергу використовують IPv6 через брак IPv4 адрес
— більшість великих сайтів доступні по IPv6
Читати далі →
Минуло 6 місяців, як я перейшов з Android на iPhone. І в цілому мене багато чого влаштовує. Але є дрібні деталі, які на Android мені подобалися більше.
Так вже склалося, що я майже не використовую стандартні програми та сервіси Apple на компʼютері. З iPhone це стало трохи складніше бо «телефон», камера, гаманець і в певній мірі браузер фактично не мають альтернатив. Крім цього я ще перейшов на їх карти (щоб зменшити залежність від Google). Все решта це ті ж самі програми та сервіси, що і раніше. Хіба програму для подкастів довелося шукати нову.
Читати далі →
Потреба в доступі ззовні до власної мережі у мене зʼявилася біля 10 років тому одночасно з пристроями («серверами»), які були постійно включені вдома – Raspberry Pi, Synology NAS і т.п.
Читати далі →
З 2008 року у мене було 3 Android телефони: T-Mobile G1, Nexus 4 та Pixel 2 XL.
Останній протягнув 6 років але я сумніваюсь, що він зміг би прожити ще рік (слабка батарея), тому постало питання нового телефону. Варіантів було 2 (Pixel та iPhone) і я вирішив замість нового Pixel’я перейти на iPhone.
Для цього було кілька причин:
— негативне ставлення до Google останні років 5 (гасло «Don’t be evil» вже не актуальне)
— нейтральне ставлення до Apple (використовую їх компʼютери ті самі 15 років)
— відсутність потреби обробляти фотографії на телефоні за допомогою AI (основна фішка Pixel 8)
— USB-C на цьогорічних iPhone (нарешті!)
Читати далі →
Я вже не раз писав про свою домашню мережу та окремі її елементи (роутер, DNS та NAS). Цього року відбулася найбільше її оновлення.
На початку року довелося купити новий роутер Mikrotik hAP ac³ бо у старого hAP ac почали зʼявлятися проблеми з Wi-Fi. Таке вже було кілька разів — спочатку відвалюються дрібні (IoT) пристрої, приєднані до 2.4GHz мережі, потім починаються проблеми з телефонами та компʼютерами в 5GHz мережі. Попередні рази це вирішувалося скиданням роутера до стандарних налаштувань але цього разу це чомусь не допомогло. Конфігурацію в новий роутер довелося переносити вручну бо там вже була RouterOS v7 а на старому ще була 6-та версія і просто відновитися з бекапу його конфігурації не виходило.
Читати далі →
Я почав користуватися поштою від Google в 2004 році — спочатку як додаткова скринька, а після поїздки до США в 2007 році вже як основна (бо тут на .ua адреси трохи дивно реагують).
В 2009 році скориставшись сервісом Google Apps for Your Domain я перейшов з акаунту @gmail.com на @mrgall.com. На той момент Google обіцяла надавати цей сервіс «вічно» та безкоштовно.
В 2010 році Google Apps акаунти були майже урівняні в правах з Gmail акаунтами і користуватися цією скринькою стало досить зручно. Звісно, час від часу вилазили проблеми, для прикладу Family Sharing і досі не доступний для таких акаунтів.
Читати далі →
Ми на роботі користувалися Go To Meeting, Uber Conference та Zoom ще до початку пандемії. Але зазвичай для спілкування з клієнтами а не між собою.
В березні минулого року почали працювати віддалено і Zoom став найпопулярнішим сервісом для внутрішніх конференцій. Одна з його можливостей — виокремлення зображення людини та заміна фону на картинку чи відео.
Читати далі →
NAS: Network-attached storage (мережевий диск)
Raspberry Pi
Я вже колись описував, що моїм першим NASʼом був Raspberry Pi першого покоління. Диск був зовнішнім, приєднаним по USB 2.0, тому швидкість була мінімальна. Але тим не менше, це дало можливість оцінити зручності мережевого диску та підштовхнуло до подальшого вивчення цього напрямку.
Читати далі →
Backblaze B2
Я почав використовувати онлайн сховище Backblaze B2 для збереження фотографій для нової версії галереї 2 місяці тому. Якщо перед ним поставити Cloudflare Proxy то виходить більш-менш нормальний сервіс. Але за цей час я помітив кілька проблем: короткотермінова (528 помилка Cloudflare) та довготермінова (500 помилка Backblaze).
Читати далі →
Моя Галерея була трохи покращена 2 місяці тому, коли я запустив новий сайт, але основна проблема залишилася — занадто багато фотографій. Справа не в тому, що мені хотілося мати увесь архів онлайн, а скоріше як вдумливо оцінити 14к фотографій та не зʼїхати з глузду. І здається я знайшов спосіб та досягнув мети.
Процес
Ідея була вибрати 100-150 найкращих фотографій за 15+ років, які б могли розказати історію
Читати далі →